FLEURANCE Алое Вера гел, 150 мл

FLEURANCE Алое Вера гел, 150 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028342C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Fleurance Nature гел од алое вера.

  • Ја обновува и смирува кожата
  • За сите типови на кожа
  • Веган

Овој гел од алое вера со својата немасна текстура и свеж мирис ја обновува и смирува сувата и оштетена кожа и чувството на пецкање предизвикано од изгореници или каснувања од инсекти, овозможувајќи и на многу сувата кожа пријатно чувство на мекост и свежина.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: сок од лист на алое вера (ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE), вода, citric acid, sodium benzoate, potassium sorbate, sodium hydroxide, xanthan gum, pentylene glycol, chondrus crispus (carrageenan) extract.

Органска козметика

Не содржи: парабен, феноксиетанол, силикон, фталати.

Употреба: Нанесете од гелот на чиста и сува кожа.

Мерки на претпазливост: За надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се