FREZYDERM Sun Screen Крем за лице, за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл

FREZYDERM Sun Screen Крем за лице, за заштита од сонце, со СПФ 50+, 50 мл
969,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030813C
favorite_border

Опис на производот

  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • Не содржи парабени
  • Иновативна заштитна формула
  • Кадифена текстура со мат ефект
  • Иновативна формула за заштита од сонце со брза апсорпција и мат ефект
  • За сите типови на кожа
  • Погоден за сите возрасти, не ја масти кожата
  • Погодно за вегани

Пакување: 50 мл

Содржина

Состојки: октокрилен, етилхексил метоксицинамат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, етилхексил салицилат, ибутил адипат, бисаболол, бутил метоксидибензоилметан, масло од сончогледово семе, екстракт од рузмарин, екстракт од лист од рузмарин, пантенил триацетат, динатриум уридин фосфат, етил ферулат, нарингенин, полиглицерил-5 триолеат, силициум силилат, мика, железо оксид, титаниум диоксид, парфем, бензил алкохол.

Употреба: Се нанесува секојдневно на чиста кожа.
За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се