GEROVITAL Tratament EXPERT Кератинска маска за коса, 150 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Кератинска маска за коса, 150 мл
257,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046627C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Кератинска маска за обновување на косата

  • Со провитамин Б5, витамин А и Е

Богата со кератин и амино киселини, витамин А, витамин Е и провитамин Б5 оваа маска ја обновува косата и ја прави мека и сјајна.

Пакување: 150 мл

Состав: вода, цетеарил алкохол, дипалмитоилетил хидроксиетилмониум метосулфат, ПЕГ-100 стеарат, глицерил стеарат, цетеарет-20, поликватерниум-7, пантенол, кватерниум-22, кокодимониум хидроксипропил хидролизиран кератин, натриум кокоил амино киселини, калиум диметикон ПЕГ-7 пантенил фосфат, токоферил ацетат, ретинил палмитат, масло од сончогледово семе, ВНТ, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, феноксиетанол, бензил салицилат, хексил цинамал, алфа-изометил јонон.

Употреба: По миење со шампон нанесете на влажна коса, по целата должина.
По 5 минути исплакнете темелно.
Доколку можете, чувајте ја косата завиткана во топла крпа околу 5 -10 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се