JOE&CO Органско сончогледово масло, 1000 мл

JOE&CO Органско сончогледово масло, 1000 мл
332,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035591C
favorite_border

Опис на производот

  • Органско сончогледово масло Crudolio од Joe&Co 
  • Органски сертифициран производ 
  • Погодно за вегани
  • Големо количество на поли-незаситени (омега 6) масни киселини

Линоленската киселина придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта. Корисен ефект се постигнува со дневен внес на 10 г линоленска киселина.

Може да се користи за готвење бидејќи не е ладно цедено и не оксидира на висока температура.

Придржувајте се кон разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Пакување: 1000 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се