KIRKA Green Extra Line Кирколина чај, 25 филтер кесички

KIRKA Green Extra Line Кирколина чај, 25 филтер кесички
220,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047612C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Зелено кафе + зелен чај + лековити билки + арома на чоколадо!

Зеленото кафе и зелениот чај силно ги согоруваат масните наслаги и спречуваат формирање на слободни радикали, кои се причина за брзо стареење и болести!

Синергетска комбинирана моќ на лековити билки:

  • Го забрзува метаболизмот бидејќи ги стимулира бубрезите и органите за варење
  • Го олеснува празнењето на цревната содржина во случај на запек (запек)
  • Ги отстранува токсините и вишокот течности од телото

Green Extra Line чајот за слабеење ја подмладува кожата, го разубавува тенот и ја намалува нервната напнатост. Предложената дневна доза на чајот за слабеење Green Extra Line помага да се намали апсорпцијата на масти и шеќер од храната и на тој начин се намалува количината на калории кои се задржуваат во телото. Зеленото кафе, зелениот чај и моќта на лековитите билки силно го регулираат метаболизмот, ја намалуваат телесната тежина и пропорционално ја зголемуваат мускулната маса во однос на масното ткиво, без каква било промена во исхраната. Состојките на чајната смеса се богати со антиоксиданси, кои спречуваат формирање на слободни радикали, што спречува оштетување на клетките, појава на болести и предвремено стареење на организмот. И витките и постарите луѓе кои имаат проблем со запек можат успешно да користат чај во помала доза за да го решат тој проблем.

Со строго почитување на упатствата за конзумирање чај Green Extra Line за слабеење, постигнувате максимален ефект!

Нето-тежина: 25 х 2 г

Содржина

Состав: плод од шипка, кора од крушина, лист од сена, лист од маточина, пченкарна свила, семе од зелено кафе арабика, зелен чај, сладок корен, лист од магдонос, лист од мечкино грозје.

Помошни состојки: чоколадна арома.

Употреба: чајот се пие незасладен, два пати во текот на денот, после оброк, во замена за вода.

Чајот за слабеење Kirkolina Lux не се препорачува за бремени жени, доилки и деца до 12

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се