SUPERDIET Органски нопал, 90 капсули

SUPERDIET Nopal Bio controle du poids - weight control 90 capsules organski nopal za kontrola na tezinata
SUPERDIET Органски нопал, 90 капсули
995,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034669C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Nopal Bio - Органски нопал е додаток на исхраната кој придонесува за контрола на телесната тежина.

  • Сертифициран органски производ
  • За возрасни и деца од 6 годишна возраст
  • Погодно за вегани

Opuntia ficus - indica позната како нопал е вид на кактус чие овошје и иглички – наречени кладоди се употребувале уште во времето на Ацтеките.

Нопалот придонесува за забрзување на метаболизмот на маситите и за контрола на телесната тежина.

Пакување: 90 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Шест (6) капсули содржат: 

    ПДВ*
Нопал 1080 мг  /

*препорачано дневно внесување

Состојки: нопал* (иглички, средство за зголемување на волуменот: багремова гума*, капсула од хидроксипропилметил целулоза, антиагломерат: талк, калциум карбонат.

*состојки од органско производство.

Употреба: шест (6) капсули на ден, со голема чаша вода, за време на оброк. Производот е наменет за возрасни и за деца над 6 годишна возраст. 

Предупредување: Ако имате дијабетес и/или земате лекови за дијабетес пред употреба на производот задолжително да се консултирате со Вашиот лекар. Производот не се препорачува за бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се