SUPERDIET Драинофлоре, органски производ за детокс, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Drainaflore bio detox 20 ampules detoks organski
SUPERDIET Драинофлоре, органски производ за детокс, 20 ампули по 15 мл
1.366,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041351C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Drainaflore Bio Detox - Драинофлоре, органски производ за детокс, додаток во исхраната.

  • Сертифициран органски производ
  • Не содржи алкохол, конзерванси и бои
  • Погодно за вегани

DRAINAFLORE Bio е комплекс на база на 15 растенија и овошја. Содржи:

  • Бреза која придонесува за прочистување на организмот
  • Цикорија која придонесува во одржување на здравјето на ЦРНИОТ ДРОБ 
  • Бозелот кој помага во елиминација на вода од БУБРЕЗИТЕ
  • Анасонот и алое вера кои придонесуваат за нормална функција на ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ
  • Бор кој придонесува за нормална функција на РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ
  • Чичaк и коприва кои придонесуваат во одржување на здравјето на КОЖАТА. Чичакот дополнително придонесува за прочистување на организмот

DRAINAFLORE Bio посебно се препорачува при промена на сезоната, пред програма за слабеење и секогаш кога ќе се појави потреба.

  • За возрасни и деца од 18 годишна возраст

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Една (1) ампула содржи:

Воден екстракт од бор* (пупка) (Pinus sylvestris L)

180 мг**

Рузмарин* (лист) (Rosmarinus officinalis L)

84 мг**

Тимијан* (лист) (Thymus vulgaris L)

84 мг**

Бреза* (лист) (Betula pendula Roth)

84 мг**

Чичак(корен) (Arctium lappa L)

67 мг**

Јасен* (лист) (Fraxinus excelsior L)

67 мг**

Медуника* (цветови) (Filipendula ulmaria L)

67 мг**

Анасон* (семки) (Foeniculum vulgare Mill.)

60 мг**

Коприва* (лист) (Urtica Dioica L.)

15 мг**

Концентриран сок од слива* (плод) (Prunus domestica L. )

3233 мг

Црвено грозје* (плод) (Vitis vinifera L)

1967 мг

Бозел* (плод) (Sambucos nigra L)

500 мг

Сок од црна ‘рдоква* (корен) (Raphanus sativus L)

467 мг

Алое вера* (гел) (Aloe Vera L)

230 мг

Сув екстракт од цикорија(корен) (Cichorium intybus L)

84 мг**

*Состојки од органско производство.

**Еквивалент на суво растение.                                                            

Употреба: се пропорачува по една (1) ампула на ден, чиста или растворена во чаша вода, по можност наутро. Употребувајте го производот во тек на 20 дена. Добро протресете пред употреба. Производот е наменет за возрасни (мажи и жени) во согласност со неведените предупредувања. 

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени и доилки. Не се препорачува за деца и адолесценти под 18 години. Не се препорачува за жени со лична или семејна историја на рак на дојка. Не се препорачува употреба во тек на подолг временски период. Не се препорачува при срцеви или бубрежни заболувања. Побарајте совет од Вашиот лекар во случај на хипертироидизам или во случај на третман на тироидната жлезда. Не се препорачува во случај на пречувствителност на анетол, растенија од семејството Apiaceae, Asteraceae, Lamiaceae, како и алергија на салицилати или полен. Да не се користи истовремено со антикоагуланси, антитромбоцити или диуретици. Консултирајте се со вашиот лекар ако земате истовремено антиинфламаторни лекови, како и во случаи на билијарно или хепатално заболување.
Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење - перорална употреба. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се