LA ROCHE POSAY Термална вода, 150 мл

LA ROCHE POSAY Термална вода, 150 мл
717,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032023C
favorite_border

Опис на производот

Ја смирува чувствителната кожа иритирана од дејството на надворешните влијанија (сонце, дерматолошки третмани, итн.) и помага во спречување на стареењето на кожата.

  • ПРИРОДЕН АНТИОКСИДАНС

Погоден е за кожа што е чувствителна и/или иритирана поради дејство на надворешни влијанија (сонце, дерматолошки третмани итн.).

Единствена комбинација на минерали и елементи во траги како што е селенот, и даваат на термалната вода од La Roche-Posay научно докажани смирувачки, омекнувачки и антиоксидантни својства. Строгите правила на формулацијата го намалуваат ризикот од нетолеранција.

Погоден за возрасни и бебиња.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: aqua/water.

Употреба: испрскајте и оставете да се впие 2-3 минути. Нежно соберете го вишокот со марамче.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се