Nature Essential Артичока 150 мг, 50 капсули

nature essential artichoke dry extract / suv ekstrakt od articoka
Nature Essential Артичока 150 мг, 50 капсули
386,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
049770C
favorite_border

Опис на производот

Артичоката ја помага работата на црниот дроб и бубрезите. Го чисти организмот од токсини. Содржи антиоксиданси и ги заштитува клетките од оштетување. Допринесува за одржување на нормално ниво на маснотии во крвта и за слабеење. Го поддржува варењето на храната и нормалната функција на интестиналниот тракт.

Пакување: 50 капсули

Содржина

Состав: сув екстракт од лист на артичока (Cynara scolymus) 150 мг кој одговара на 750 мг растителен прав, целулоза, малтодекстрин, магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид, желатин.

Употреба: две капсули дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се