SENSILIS Лаванда масло, 30 мл

galafarm SENSILIS lavender oil natural maslo od lavanda
SENSILIS Лаванда масло, 30 мл
105,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054540C
favorite_border

Опис на производот

Sensilis® маслото од лаванда е мешавина од етерично масло од лаванда во бадемово масло.

Маслото од лаванда е етерично масло кое има освежителен мирис и се добива од цветовите на растението Lavandula Angustifolia. Етеричното масло од лаванда не може да се користи неразредено и мора да се меша со основно масло, обично маслиново или бадемово масло.

Природно веганско масло за козметички цели.

Маслото од лаванда ја наоѓа својата примена подеднакво и за косата и за кожата и покажува навистина одлични резултати и за двете. Ова е главната причина зошто е широко користен и е едно од најбараните масла за домашна употреба.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба:

  • Коса - Кога станува збор за косата и скалпот, ова масло делува како природен антисептик. Ги храни корените на косата и спречува појава на расцепени врвови. Ја хидрира и ја зајакнува косата, правејќи ја мека, сјајна и бујна.
  • Кожа - Поради благите антисептички и антибактериски својства, маслото од лаванда наоѓа примена кај кожни состојби како што се акни, црвенило и чувствителност на кожата. Ја хидрира, храни и заштитува кожата со што го забавува нејзиното стареење, правејќи ја мека. Ја смирува иритираната кожа.
  • Масажа - Лесно се апсорбира во кожата и може да се користи за релаксација и смирување на мускулите после физичка активност. Масажата со масло од лаванда делува на мускулите со тоа што ја намалува напнатоста и делува релаксирачки после напорниот ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се