SINOMARIN Природен назален деконгестив за бебиња, 18 монодози + 6 гратис

SINOMARIN Природен назален деконгестив за бебиња, 18 монодози + 6 гратис
696,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052283C
favorite_border

Опис на производот

Sinomarin Babies Monodose - Идеален за новороденчиња и бебиња!

  • Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
  • Чисти и одзатнува
  • Sinomarin Babies е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос)

Хипертонично решение од морска вода со 2.3% концентрација на NaCl, богат со минерални соли и елементи во трагови (корисни состојки од морето). 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации.

Безбеден за новороденчиња, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Идеален за новороденчиња и бебиња, така што помага при чистење на носната шуплина и отстранување на вишокот на насобран мукус и слуз. Ја одзатнува носната шуплина преку природен механизам по пат на осмоза и го враќа природното дишење на носот.  Го олеснува дишењето (назалната конгестија) со намалување на отокот на носната слузница. Го отстранува вишокот на секрет.

Се препорачува за:

  • Отстранување на акумулираниот слуз и чистење на носната шуплина
  • За сите случаи на затнат нос
  • При настинка и грип
  • За спречување на секундарни инфекции и компликации (воспаление на средно уво)
  • За секојдневна назална хигиена

Пакување: 18 + 6 гратис x 5 мл

Содржина

Начин на употреба: Неколку капки во секоја ноздра 2-3 пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се