ERIC FAVRE Special Kid Назал спреј, 50 мл

ERIC FAVRE Special Kid Назал спреј, 50 мл
389,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044967C
favorite_border

Опис на производот

  • Нежен спреј за бебиња (од раѓање) и деца
  • Изотоничен раствор на морска вода и алое вера

За лесно дишење при:                        

  • Настинка             
  • Алергии
  • Конгестија (затнат нос)

Комбинција од 7 внимателно селектирани состојки, наменет за бебиња (од раѓање). Благодарение на својата формула, спрејот ја чисти, ослободува, навлажнува и штити носната слузница и овозможува слободно дишење.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав:

- вода

- изотоничен раствор на морска вода

- цветна вода од екстракт од исландски лишај

- алое вера

- етерично масло од мирта

- бакар глуконат

- манган хлорид

- сулфур

- конзерванс: калиум сорбат

- регулатор на киселост: лимонска киселина

Употреба: се препорачува по 1 прскање, во секоја ноздра, 2 до 6 пати на ден.

Упатство за употреба:

  1. Ставете го распрскувачот нежно во едната ноздра
  2. Прснете
  3. Повторете ја постапката во другата ноздра

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се