VITALIA Сушена брусница, 100 г

VITALIA Сушена брусница, 100 г
87,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005017C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А (бета каротен), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини.

Бобинкастите плодови се широко употребувани и предизвикуваат големо внимание поради нивните докажани корисни здравствени својства. Токму затоа, брусницата е одличен избор за оние кои се грижат за своето здравје. Има антигабично и антивоспалително дејство. Се употребува за подобрување на имунитетот, при разни заболувања на урогениталниот тракт, заштита од срцеви заболувања, рак и останати болести.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состав: брусница, шеќер, сончогледово масло.

Алергени: може да содржи траги од глутен, јаткасто овошје и соја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се