VIVA STER Активен кислород без мирис, 200 мл

VIVA STER Активен кислород без мирис, 200 мл
371,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047829C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Viva Ster е стабилно еколошко решение со антимикробно дејство кое:

  • Ја заштитува, храни, освежува и подмладува кожата на рацете, лицето и телото
  • Идеален за време на патување и во други ситуации кога детергенти и вода не се достапни
  • Дејствува превентивно против проблематичната кожа на лицето (акни, митисери и сл.)
  • Дејствува превентивно против иритација на кожата по депилација, бричење или убод од инсекти (комарци, пчела, пајак, итн.)
  • За дополнителна релаксација на кожата после разни третмани и масажи (релаксација, антицелулит, спорт итн.)
  • Поволно делува на изгорениците
  • Ја освежува кожата после сончање, се нанесува пред крем за лице и тело
  • Ги релаксира уморните нозе и стапала
  • Се користи како еколошки дезодоранс за отстранување на непријатните мириси на телото

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: пероцетна киселина 0.08%, деминерализирана вода.

Употреба:

Viva Ster се користи неразреден и се прска на рацете, лицето и телото, по потреба неколку пати на ден без ограничување. Се препорачува да се користи по отстранување на шминка и миење, а пред нанесување на кремот, препарати за нега или било која пропишана терапија, лосион или маст.

Долготрајната секојдневна употреба на активниот кислород, особено на кожата на лицето, дава ефект на свежина и го успорува процесот на стареење. Не е потребно плакнење по употреба.

Несакани ефекти како што се нетолеранција и хиперсензитивност (алергии) не се познати.

Viva Ster е наменет за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се