WATERPIK Ultra Water Flosser WP-100 Орален туш

WATERPIK Ultra Water Flosser WP-100 oralen tus
WATERPIK Ultra Water Flosser WP-100 Орален туш
7.400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053560C
favorite_border

Опис на производот

Waterpik® Ultra Water Flosser е напреден орален туш за чистење на оралната празнина и површината на забите. Претставува едноставен и ефикасен пат до зачувување на здравјето на забите и усната празнина. Стоматолозите го препорачуваат Waterpik® за чистење на тешко достапните површини на забите, како орален туш број 1 на светскиот пазар.

Оралниот туш ги отстранува бактериите и нечистотиите длабоко меѓу забите и рабовите на непцата. Уредот е едноставен за ракување и наменет за употреба во домашни услови. Ultra Water Flosser се одликува со огромна практичност и современ дизајн, а режимот на работа е уште потивок од неговите претходни модели.

Лесно се прилагодува за секој корисник и е препорачан за секојдневно користење. Клинички е потврдено дека е погоден за:

 • Отстранување на забните наслаги – за 3 секунди отстранува 99,99% од третираното место
 • Стимулација на крвотокот во непцата и нивно подобро здравје
 • Корисници на импланти, мостови, коронки и фасети
 • Корисници на фиксни ортодонтски и друг вид на протези

Waterpik® Ultra Water Flosser оралниот туш содржи:

 • 7 Продолжетоци за испирање
 • Резервоар со капацитет за работа од 90 секунди
 • Простор на капакот од резервоарот во кој може да се чуваат продолжетоците
 • Напреден систем за прилагодување на силината на млазот од 10 степени
 • Копче за пауза
 • Можност за ротирање на продолжетоците од 360 степени
 • 2 години гаранција

Опремата која се добива со Waterpik® Ultra Water Flosser:

 • JT-100E – Waterpik® Classic Jet Tip (класичен продолжеток за испирање – 2 парчиња)
 • OD-100E – Waterpik® Orthodontic Tip (ортодонтски продолжеток за туширање – 1 парче)
 • PS-100E – Waterpik® Plaque Seeker® Tip (продолжеток за чистење на наслаги – 1 парче)
 • PP-100E – Waterpik® Pik Pocket™ Tips (продолжеток за чистење на пародонтални џебови – 1 парче)
 • TB-100E – Waterpik® Water Flosser Toothbrush Tip (продолжеток во облик на четка – 1 парче)
 • TC-100E – Waterpik® Water Flosser Tongue Cleaner (продолжеток за чистење на јазикот)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се