RHINO HORN Сад за назално чистење

rhino horn rino sad za cistenje nosni patista
RHINO HORN Сад за назално чистење
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035069C
favorite_border

Опис на производот

RHINO HORN Сад за чистење на носните патишта кај возрасни

  • Слободно дишење
  • Здрави синуси
  • Отстранување на слуз
  • Отстранување на полен и на прашина

Назалното чистење со Rhino Horn се покажа како многу ефикасно во превенција и третман на вообичаена настинка и синузитис, а исто така е корисна компонента во третманот на хроничен синузитис.

  • Лицата со алергија на полен и прашина (на пример алергија на поленов прав) може да ги намалат непријатните симптоми со користење на овој производ
  • Ги отвора носните патишта при настинка или синуситис, алергија предизвикана од полен или прав или пак ако сакате да ги исчистите носните патишта по оперативен зафат.

Содржина

Со употребата на Rhino Horn, се олеснува симптомот на затнат нос кај бремени жени, што се јавува како резултат на хормонални промени.    

Пред првата употреба темелно исплакнете го Rhino Horn со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се