WAYA Биотик капки за деца, 10 мл

WAYA Biotic drops for newborn, babys, kids biotik kapki za bebinja, deca i doencinja
WAYA Биотик капки за деца, 10 мл
473,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054282C
favorite_border

Опис на производот

Во својот состав капките WAYA Biotic содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.

 • Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
 • Микроенкапсулиран облик кој овозможува 5 пати поголема концентрација во цревата
 • За воспоставување и одржување на цревната микрофлора кај новороденчиња, доенчиња и деца
 • За урамнотежена цревна микрофлора при дијареа
 • Како дополнување на антибиотско лекување
 • За подобрување на имунитетот
 • При стомачни грчеви (колики)
 • При нарушена рамнотежа помеѓу добрите и лошите бактерии, цревна дисбиоза (последица на вирусна инфекција - најчесто ротавируси, бактерии, неправилна исхрана, стрес, стареење, употреба на различни лекови, најчесто антибиотици

Пакување: 10 мл.

Содржина

Состав: Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), пченкарно масло.

7 капки WAYA® Biotic / BAJА Биотик содржат најмалку 1.4 х 109 Колонски единици микроенкапсулирана пробиотска култура Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).

Употреба

 • Производот има природен талог, затоа пред секоја употреба добро протресете го шишенцето. По протресувањето, производот станува природно - заматен
 • Производот е без мирис и без вкус
 • Капките WAYA® употребувајте ги најмалку две седмици. Адекватни се за долготрајна примена.
 • Најдобро е да се земаат со сопствената лажица
 • Новороденчиња, доенчиња и деца до 2 години: по 7 капки една дневно
 • Деца од 2-6 години: 10 капки еднаш дневно
 • Производот чувајте го во оригинална амбалажа и искористете го во текот на еден месец после првото отворање.
 • Ако употребувате антибиотик земете WAYA ® Biotic / ВАЈА Биотик капки уште од првиот ден од третманот со антибиотик, најмалку два часа пред или после употребата на антибиотикот.

Предупредување: Не ги употребувајте WAYAR Biotic / BAJA Биотик капките ако сте алергични на било која состојка на производот. Да се чува подалеку од дофат на деца! 

Производот не содржи алергени, лактоза, глутен и млечни протеини.

Мерки на претпазливост: Да не се употребува граничниот производ пред да се прочита упатството за употреба на граничниот производ. Чувајте го на температура до 25°С, заштитено од влага и светлина. Граничниот производ не смее да се употребува по истекот на рокот на употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се