FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 1450 ppm (6+ год.) 50 мл

Frezyderm SensiTeeth epismalto strawberry toothpaste pasta za zabi za deca vkus jagoda
FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 1450 ppm (6+ год.) 50 мл
269,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048463C
favorite_border

Опис на производот

  • Паста за заби за деца со арома на јагода – за деца од 6 години
  • Едноставно и безбедно
  • Овозможува природен заштитен слој на забите
  • 1450 ppm
  • Флуорид+калциум
  • Минимизирање на алергиските реакции
  • Не содржи глутен, парабени, ароматични алергени, SLES, сапун и боја
  • Содржи натриум монофлуорофосфат
  • Погодно за хомеопати
  • Погодно во случаи на целијакија

Оваа паста за заби за деца од 6 години, со пријатна арома на јагода, штити од кариес и ја зајакнува забната глеѓ. Базирана е на калциум хидроксиапатит што претставува 97% од забната глеѓ и 70% од дентинот, со специјализиран состав кој природно ја зајакнува забната глеѓ и спречува нејзино уништување од киселини и кариес. Освен ова, штити од бактерии и иритации на непцата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: сорбитол, вода, хидриран силикат, глицерин, хидроксиапатит, ПЕГ-8, натриум монофлуорофосфат, бетаин, арома, ксантан гума, екстракт од мира смола, екстракт од жалфија, масло од жалфија, натриум лауроил саркозинат, калциум глицерофосфат, бисаболол, целулозна гума, полисорбат 20, натриум бензоат, натриум сахарин, натриум хидроксид, калиум сорбат, ксилитол.

Употреба: Нанесете мала количина од пастата на четка за заби и четкајте ги забите  правилно 3 минути.

Надгледувајте го четкањето кај детето за да се минимизира ризикот од голтање.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се