4U PHARMA Респиратол фластери за деконгестија, 5 фластери

4u pharma Respiratol for you
4U PHARMA Респиратол фластери за деконгестија, 5 фластери
372,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049873C
favorite_border

Опис на производот

Фластерот Respiratol претставува потполно природен и безбеден препарат кој содржи единствена комбинација на етерични масла од еукалиптус, нане и лаванда.

Етеричните масла од еукалиптус, нане и лаванда се исклучително лековити и ефикасни. Дејствуваат така што нежно испаруваат и го одзатнуваат носот, ја намалуваат секрецијата на секрет од носот, го олеснуваат дишењето и го намалуваат кашлањето.
Respiratol фластерот има голема предност во однос на инхалационите масти, бидејќи не се нанесува директно на кожата, туку се лепи на облеката и со самото тоа не предизвикува алергиски реакции.
Ефектот на фластерот Respiratol трае скоро цела ноќ - активен е 8 часа!
Бидете безгрижни во текот на ноќта. Вашето дете ќе дише нормално преку природна инхалација, нема да кашла и ќе има мирен сон и убави соништа!

Пакување: 5 фластери

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се