ALKALOID Блокмакс 200 мг, 10 таблети

ALKALOID Блокмакс 200 мг, 10 таблети
110,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019326C
favorite_border

Опис на производот

Ибупрофенот претставува нестероиден антиинфламаторен лек, дериват на пропионската киселина, кој ја покажува својата активност преку инхибирање на синтезата на простагландините. Кај луѓето, ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачената телесна температура.

БлокМАКС таблетите се употребуваат при:

  • Главоболки
  • Болки во грбот
  • Менструална болка
  • Забоболка
  • Невралгија
  • Ревматоидна болка
  • Мускулна болка
  • Мигрена
  • Симптоми на настинка
  • Покачена телесна температура и при болка предизвикана од полесни форми на артритис.

Пакување: 10 таблети 

Содржина

Состав: една таблета содржи 200 мг ибупрофен. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се