NATURAL WEALTH Калциум 600 + витамин Д, 60 таблети

Natural Wealth Calcium 600 +Vitamin D kalcium
NATURAL WEALTH Калциум 600 + витамин Д, 60 таблети
631,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
010598C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • За здрави коски и мускули
  • Калциумот е потребен за одржување на нормални коски
  • Калциумот придонесува за нормална мускулна функција
  • Витамин Д придонесува за одржување на нормални коски и нормална мускулна функција

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Две таблети содржат:                                    

    ПДВ*
Калциум 1200 мг 75%
Витамин Д 6,25 мкг 200%

*препорачано дневно внесување

Состојки: калциум карбонат, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза), стабилизатор (вкрстена натриум карбоксиметил целулоза), целулозна обвивка (хидроксипропил целулоза), средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини), холекалциферол, средство за глазирање (карнауба восок). Производот содржи природно присутни состојки кои може да доведат до промена на бојата на таблетите. Тоа е нормална појава и не влијае на квалитетот на производот.

Не содржи: глутен, вештачки ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба. Не содржи натриум.
 

Употреба: Една (1) до две (2) таблети на ден, пожелно заедно со оброкот. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана. Важно е да се придржувате кон балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате било какви лекови, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се