ALKALOID Блокмакс Форте 10 таблети

ALKALOID Блокмакс Форте 10 таблети
133,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019325C
favorite_border

Опис на производот

Ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачената телесна температура.

Индикации:
БлокМАКС форте таблетите се употребуваат при:

 • Главоболки
 • Болки во грбот
 • Менструална болка
 • Забоболка
 • Невралгија
 • Ревматоидна болка
 • Мускулна болка
 • Мигрена
 • Симптоми на настинка
 • Треска
 • При болка предизвикана од полесни форми на артритис

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: eдна таблета БлокМАКС Форте содржи 400 мг ибупрофен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се