NATURAL WEALTH Склеран, 30 таблети

NATURAL WEALTH Склеран, 30 таблети
676,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000339C
favorite_border

Опис на производот

Мултивитамински - мултиминерален додаток во исхраната со женшен, омега-3 масни киселини и лук

  • Витамини Ц, Б6, Б12, фолна киселина, Б1, ниацин и биотин придонесуваат за нормална психолошка функција
  • Витамини Ц и Б12, фолна киселина, Б2, ниацин и пантотенска киселина придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Цинкот придонесува за нормална когнитивна функција
  • Витамини Ц, Б12, Б1, Б2, ниацин и биотин придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем. Пантотенската киселина придонесува за нормална ментална способност
  • Корејскиот женшен придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, за нормална когнитивна функција, како и за нормална циркулација, што е особено важно за активноста на мозокот. Помага во одржување на нормалните физички и ментални способности во случаи на истоштеност, слабост, замор и губење на концентрацијата, придонесува за намалување на заморот и помага во одржување на виталноста
  • Лукот се користи за добра микроциркулација, тој придонесува за отпорност на организмот во состојби на акутен стрес

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:                                    ПДВ*
Бета каротен                         2 мг                  33%
Витамин Ц                             100 мг               125%
Витамин Е                             13.4 мг              112%
Витамин Б1                           1.4 мг                127%
Витамин Б2                           1.6 мг                114%
Ниацин                                   15 мг                 94%
Витамин Б6                            2 мг                  143%
Фолна киселина                    200 мкг            100%
Витамин Б12                          3 мкг                120%
Биотин                                   150 мкг             300%
Пантотенска  киселина        5 мг                   83%
Калциум                                 250 мг               31%
Магнезиум                             100 мг               27%
Цинк                                      12 мг                 120%
Селен                                    10 мкг                18%
Корен од гинсенг, жен шен            30 мг
(Panax ginseng, radix)Лук            30 мг
(Allium sativum, bulbus)                                
Омега -3 есенцијални масни киселини 100 мг
*препорачано дневно внесување  

Состојки: стабилизатор: микрокристална целулоза (E460), калциум карбонат, Л-аскорбинска киселина, магнезиум оксид, омега-3 есенцијални масни киселини, дикалциум фосфат, стабилизатор: кроскармелоза (E468), средство за спречување на згрутчување: стеаринска киселина од растително потекло (Е570), корен од гинсенг, лук, средство за спречување на згрутчување: силициум диоксид (Е551), никотинамид, средство за спречување на згрутчување: магнезиум стеарат од растително потекло (Е470b), ДЛ-алфа токоферол ацетат, цинк оксид, калциум Д-пантотенат, целулозна обвивка (натриум карбоксиметил целулоза (Е466)), глицерол  (Е442), натриум цитрат дихидрат (Е331), бета каротен, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, фолна киселина, Д-биотин, натриум селенат, калиум јодит, цијанокобаламин.
Производот содржи состојки од риба.

Употреба: една (1) таблета на ден после оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Бремените жени и доилките, треба да се консултираат со лекар пред употреба на било кој производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се