ALLPRESAN 7 Тинктура против габични инфекции, 50 мл

ALLPRESAN 7 Тинктура против габични инфекции, 50 мл
346,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043433C
favorite_border

Опис на производот

Тинктура за нокти на стапала склони кон габични инфекции

Со масло од авокадо, пантенол и клотримазол. Ги зајакнува и негува ноктите на стапалата, и истовремено ги штити од микробиолошки и физиолошки оштетувања.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: алкохол денат, бутан, масло од авокадо, пантенол, клотримазол, ундециламид DEA, пропилен гликол. Да не се чува на температури над 25°С. После првото отворање да се користи до 12 месеци.

Употреба: Се препорачува да се користи наутро и навечер. Само за надворешна употреба.

Мерки на претпазливост: може да се распрсне ако се загрее. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на топлина. Да не се прска на отворен пламен или други извори на топлина. Да не се продупчува, дури и по употреба. Да се заштити од сончева светлина. Да не се изложува на температури над 50°С. Исклучително запалив аеросол. Да се чува на места недостапни за деца. Да се користи само во добро проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се