AVENT Силиконски брадавици (М), 2 парчиња

Avent Protector Pentru Mameloane silikonski bradavici
AVENT Силиконски брадавици (М), 2 парчиња
737,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049441C
favorite_border

Опис на производот

Силиконските заштитни брадавици се единствени кои што благодарение на нивната форма овозможуваат директен контакт на брадата на бебето и носето со мајчината града - контакт кожа на кожа.
Направени од фин, тенок силикон, тие ги заштитуваат иритираните брадавици и овозможуваат доење и во случај на рамни брадавици.

  • Специјалните отвори овозможуваат природен и постојан проток на млекото без задржување
  • Може лесно да се наместат и да се отстранат од градата на правилен начин
  • Практична кутија со која што може да се стерилизира заедно со брадавиците.

Пакување: 2 силиконски брадавици.

Содржина

Состав: пластика, силикон, 0% BPA - Без Бисфенол А.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се