FREZYDERM Крем-гел за брадавици, 40 мл

FREZYDERM Крем-гел за брадавици, 40 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034254C
favorite_border

Опис на производот

  • Крем-гел за брадавици
  • Нега и реструктурирање на брадавиците по доењето
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • Ги намалува иритациите и го забрзува заздравувањето на кожата
  • Штити од крос-инфекции кои може да доведат до воспаление и маститис
  • Ја апсорбира влажноста околу брадавиците (млекото и плунката на бебето)
  • Ниската содржина на ланолин гарантира отсуство на токсиколошки несакани ефекти
  • Употребата на кремот не го менува чувството на “природно” за бебето

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: комбинација на растителни активни состојки: невен, камилица, авокадо, маслинка и ориз.

Употреба: По секое доење оставете брадавиците да се исушат природно, нанесете од кремот и масирајте нежно.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се