BIODERMA Sensibio H2O Мицеларна вода за чувствителна кожа, 100 мл

BIODERMA Sensibio H2O Мицеларна вода за чувствителна кожа, 100 мл
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025016C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio H2O e првата и единствена дерматолошка мицеларна вода совршено компатибилна со кожата: нејзините естри на масни киселини, составните елементи на мицелите, се слични на фосфолипидите на мембраните на клетките на кожата и природно помагаат во обновата на хидролипидниот слој на кожата.

  • Ја отстранува шминката од лицето и очите
  • Ја смирува кожата и го поттикнува нејзиниот природен баланс

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: Наутро и/или навечер. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се