THE BRIDGE Био напиток од овес и какао, 1000 мл

THE BRIDGE Био напиток од овес и какао, 1000 мл
165,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032070C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Овес 14%
  • Со изворска вода
  • Погодно за вегани
  • Идеален за појадок, како ужинка и за употреба во колачи и десерти

Нето-тежина: 1000 мл

Содржина

Состојки: вода, овес (14%)*, концентриран сок од јаболко*, какао во прав со ниска масленост (1,5%)*, масло од сончоглед и шафран*, морска сол.
Згуснувач: караген (од алги).

Производот содржи глутен.
Да се чува на ладно и суво место.
Добро протресете пред употреба.
По отворање да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 4-5 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се