CANPOL Анти-колик шише (0+ месеци) 120 мл

Canpol Babies easy start anti-colic Baby Bottle exotic animals 120 ml 35_220 sise anti kolik
CANPOL Анти-колик шише (0+ месеци) 120 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050836C
favorite_border

Опис на производот

  • EasyStart Анти-колик шише – collection Exotic Animals
  • BPA FREE (не содржат Бисфенол А)
  • Наменето за деца од 0+ месеци

Шише со широко грло со ефективен вентил за спречување на колики, прекумерно подждригнување и акумулација на гасови. Цуцлата е изработена од безбеден и мек силикон, олеснувајќи го хранењето од шише. Читлива и прецизна скала за мерење на количините и брза подготовка на храната.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: полипропилен, полиетилен, силикон.

Употреба: пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути. Ова е неопходно за да се обезбеди хигиена. Исчистете пред секоја употреба. Вриењето (подолго од препорачаното) и тврдата вода може да создадат бигор. По употреба, отстранете ги остатоците од храна, исплакнете, измијте и дезинфицирајте во пареа/електричен стерилизатор или во врела вода.

Начин на одржување: не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот. Не користете никакви антибактериски агенси. Внимателно проверете пред секоја употреба и повлечете ја цуцлата во сите насоки. Особено кога бебето има заби. Фрлете при првите знаци на оштетување. Не го затегнувајте прстенот за заклучување на шишенцето, бидејќи тоа може да ја наруши вентилацијата. Секогаш проверувајте дали течноста истекува од внатре. Никогаш не ги проширувајте дупките за проток со какви било средства, бидејќи тоа може да ја оштети цуцлата лажалка. Кога ја загревате храната во микробранова печка, не заборавајте да го оставите шишето отворено. Бидете особено внимателни при греење во микробранова печка. Секогаш мешајте ја загреана храна за да се обезбеди рамномерна распределба на температурата и проверете ја храната пред да му ја дадете на детето. Не ја изложувајте цуцлата лажалка на директна сончева светлина, блиску до извор на топлина или во средства за дезинфекција (раствор за стерилизација) подолго од препорачаното. Препорачливо е да се замени цуцлата лажалка по 2 месеци од употребата.

За здравје и безбедност на вашето дете: Предупредување!!! Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Никогаш не го користете го шишето како цуцла. Континуираното и продолжено цицање на течности може да предизвика расипување на забите. Секогаш проверувајте ја температурата на течноста пред да го храните детето. Чувајте ги сите компоненти подалеку од дофат на деца кога не се во употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се