CANPOL Лажичка мека

Canpol babies soft-tip spoon 21_488 lazica bebeska meka
CANPOL Лажичка мека
97,00 ден.
87,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022864C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 4 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: полипропилен и термопластичен еластомер.

Начин на употреба: Лажичката за хранење е специјално обликувана за нежните непца на бебето.Флексибилниот врв на лажичката го олеснува земањето на храната од садот за храна (чинија) или тегличка. Специјално долгата рачка им олеснува на родителите полесно да ја држат лажичката.

Начин на одржување: Пред и после секоја употреба измијте ја лажичката во топла вода и сапуница, а потоа темелно исплакнете ја со чиста вода.

Предупредување: Редовно чистете го производот. Фрлето го производот при првите знаци на оштетување или заменете го со нов.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се