SOPHIE LA GIRAFE Топчиња и коцки (3+м)

Sophie La Girafe Balles & Cubes 1192 topki i kocki
SOPHIE LA GIRAFE Топчиња и коцки (3+м)
769,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039046C
favorite_border

Опис на производот

SOPHIE LA GIRAFE Balles & Cubes - Топчиња и коцки.

  • Наменето за деца 3+ месеци
  • Изработена од 100% природна гума 
  • Лесни и едноставни за ракување

Овие топчиња и коцки, изработени од 100% природна гума, ќе му овозможат на вашето бебе да ја развие својата умешност.

Вашето бебе може да ги усоврши своите моторни вештини преку играње, фаќање и фрлање на топчињата и коцките. Различните тродимензионални декорации на секоја од коцките и топчињата го развиваат сетилото за допир, а светлите бои помагаат за стимулирање на видот. Бидејќи се изработени од 100% природна гума, безбедни се за џвакање.

Пакување: 2 топчиња и 2 коцки со ликот на жирафата.

Содржина

Состав: 100% природна гума

Начин на одржување:Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Внимателно проверете го производот пред употреба, особено ако детето има заби. Повлечете го производот во сите правци и фрлете го при првите знаци на оштетување. Не го изложувајте на сончеви зраци или други извори на топлина.

Предупредување: Деталите и боите на производот може да варираат. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се