SOPHIE LA GIRAFE Голем сет за хранење (6+м)

Sophie La Girafe Dish Set Collection Fresh Touch 0078 golem set za hranenje so cinija, nekapecka casa, viluska i lazica
SOPHIE LA GIRAFE Голем сет за хранење (6+м)
2.399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041232C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Dish Set Collection Fresh Touch - Голем прибор за јадење со ликот на жирафата.

  • Наменето за деца 6+ месеци

Комплетен прибор за јадење, што содржи:

  • Чинија со нелизгачки долен дел за поголема стабилност
  • Сад со долен дел што се вшмукува за перфектна стабилност, дури и во случај на несмасни гестови, отстранлив за полесно миење
  • Некапечка чаша со оптимален капак за поттикнување на природното цицање, со некапечки вентил систем за совршено пиење без неред наоколу (отстранлив за полесно миење) и нелизгачка основа и две рачки за полесно ракување (со отстранување на капакот чашата може да се користи како чаша за пиење – капацитет: 180 мл)
  • Заоблени метални вилушка и лажичка, специјално дизајнирани за малите раце на бебето.

Пакување: 2 чинии, некапечка чашка, вилушка и лажица.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се