CHICCO Вештачки силиконски брадавици S-M величина

CHICCO Вештачки силиконски брадавици S-M величина
575,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041416C
favorite_border

Опис на производот

Силиконските заштитни брадавици се единствени кои што благодарение на нивната форма овозможуваат директен контакт на брадата на бебето и носето со мајчината града - контакт кожа на кожа.

Направени од фин, тенок силикон, тие ги заштитуваат иритираните брадавици и овозможуваат доење и во случај на рамни брадавици.

Специјалните отвори овозможуваат природен и постојан проток на млекото без задржување.

Може лесно да се наместат и да се отстранат од градата на правилен начин.

Практична кутија со која што може да се стерилизира заедно со брадавиците.

Содржина

Состав: пластика, силикон 0% BPA

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се