COLGATE Max White Ultra Freshness Pearls Паста за заби, 50 мл

COLGATE Max White Ultra Freshness Pearls Toothpaste 50 ml pasta za zabi
COLGATE Max White Ultra Freshness Pearls Паста за заби, 50 мл
320,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053257C
favorite_border

Опис на производот

COLGATE Max White Ultra Freshness Pearls Паста за заби.

  • Побели заби за само 3 дена
  • Длабока оксигенска акција
  • Долготрајна свежина

За разлика од другите пасти за белење на забите, оваа паста функционира на 5 начини:

  1. Ослободува милиони активни молекули на кислород со првото четкање
  2. Навлегува длабоко
  3. Ги поткрева остатоците од храна и пијалок кои се навлезени подлабоко меѓу забите
  4. Го чисти површинските дамки на забите
  5. Превенира понатамошно појавување на дамки

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Poloxamer 105, Calcium Pyrophosphate, PEG-8, PEG/PPG-116/66 Copolymer, PVP, Silica, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Monofluorophosphate, Potassium Caroate, Disodium Pyrophosphate, Sodium Saccharin, Cocamidopropyl Betaine, Sucralose, Magnesium Carbonate.

Sodium Monofluorophosphate (1450 ppm F-).

Не е наменета за деца под 7 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се