DR. PETROVSKY Ливадски мед, 700 г

Dr. Petrovski Lesnovski Livadski med (Honey)
DR. PETROVSKY Ливадски мед, 700 г
529,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055846C
favorite_border

Опис на производот

Ливадски мед - полифлорен мед од нектарот на многу ливадски билки.

  • Вклучува нектар од над 500 лековити билки, има прекрасен вкус, жолто-златна боја и богат е со ензими, витамини, минерали и аминокиселини.
  • Мирисот е посебно изразен, пријатен, преовладува мирис на доминантните билки. 
  • Наша заложба е на потрошувачите да им обезбедиме квалитетен мед, на кој при вадењето од саќето и пакувањето во амбалажата ништо не му е одземено, ниту додадено

Употреба: Со редовното консумирање на мед се зајакнува имунолошкиот систем, дава енергија, се зголемува физичката и менталната сила на организмот, се зголемува плодноста, ги стимулира жлездите, природен антиоксиданс, го намалува заморот, стресот, депресијата, го зголемува апетитот, го освежува организмот по прележани инфекции, ја подобрува крвната слика и ја зголемува мозочната активност.

Др. Петровски Апицентар е прва регистрирана компанија во Република Македонија која работи на полето на селекција и производство на пчелен генетски материјал од македонската пчела APIS MELLIFERA MACEDONICA строго контролирајќи ја генетската припадност преку ДНК анализа. При примарното производство ја користат добрата пчеларска пракса, а во секундарните процеси имаат воведено HACCP систем за безбедност.

Пакување: 700 г.

Производител: Вет Медика Анимал Доо Пробиштип, Р. С. Македонија.

Содржина

Не се препорачува за лица алергични и осетливи на полен и др. пчелни производи, дијабетичари, деца помали од 12 месеци.

Природниот мед кристализира и со загревање до 40°С повторно е течен.

Начин на чување: На температура до 25°С, заштитен од светлина, најдобро да се чува во оргиналното пакување.

Рок на траење: Неограничен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се