SOLGAR Диво оригано, 60 капсули

SOLGAR Wild Oregano Oil divo origano
SOLGAR Диво оригано, 60 капсули
1.449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
055672C
favorite_border

Опис на производот

SOLGAR Wild Oregano Oil Диво оригано е додаток на исхрана

  • Не содржи додадени шеќери, не содржи сол и скроб

Пакување: 60 капсули
Производител: Solgar, Inc. Leonia, N.J САД.

Земја на потекло: САД

 

Содржина

Состојки: 

Секоја мека капсула содржи: 

  • Диво оригано мешавина 175 мг

Состав:

  • Маслиново масло
  • Масло од оригано (Origanum vulgare) (лист) 17.5 мг    

Употреба: Како додаток на исхрана за возрасни, земете по една (1) мека капсула на ден, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар. Да не се надминува препорачаната дневна доза. 

Обвивка на меката капсула: желатин (говетско потекло), растителен глицерин (од масло од семки од палма и кокосово масло)
Не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна балансирана исхрана и здрав начин на живот. Ако сте бремени, доите, земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на собна температура. Да не се користи ако заштитната фолија под капачето е оштетена или недостасува. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се