DR. THEISS Имуно Тајс перорални капки, раствор 50 мл

DR. THEISS Имуно Тајс перорални капки, раствор 50 мл
257,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052417C
favorite_border

Опис на производот

  • Имуно Тајс се употребува за активирање на одбранбената моќ на телото и за превенција од заразни заболувања
  • Традиционален хербален лек

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: активна супстанција е ехинацеа. 100 г содржи 33.3 ехинацеа матична тинктура. Помошна супстанција е етанол 96% V/V.

Употреба: перорална и оромукозална употреба. Оставете ги капките во уста кратко време, без голтање. Терапијата треба да започне при првите симптоми на настинка.

Дозирање

Препорачана доза за возрасни и деца над 12 години: како превентива, земете три пати на ден по 20-30 капки.

При акутна инфекција, прво земете 50 капки, а потоа секој час по 10-20 капки.

Заматеноста и талогот не влијаат на квалитетот и ефикасноста на лекот. Пред употреба, лекот мора да се протресе.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се