EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift Ноќен крем 50 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume Lift Ноќен крем 50 мл
1.766,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022823C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ноќен крем за секој тип на кожа.

Делува на различните слоеви на кожата и во текот на ноќта се бори против факторите кои доведуваат до опуштање на кожата, загуба на обемот на лицето и промена на лицевите контури.

Високоефикасниот магнолол ги зголемува големината и бројот на клетките коишто го даваат обемот на кожата.

Олигопептидите ги зајакнуваат дермалните врски и ја стимулираат синтезата на колаген.

Хијалуронската киселина го зголемува нивото на хидратација, што води до мека и мазна кожа, а додадениот декспантенол ја стимулира регенерацијата на кожата во текот на ноќта.

Со редовна употреба кожата станува здрава и свежа, се обновува обемот на лицето, а се подобруваат и лицевите контури.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Panthenol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Coco-Glycerides, Caprylic /Capric Triglyceride, Cetyl Palmitate, Isopropyl Palmitate, Synthetic Beeswax, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Methylpropanediol, Arginine HCL, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Stearyl Alcohol, Magnolia Officinalis Bark Extract, Pimpinella Anisum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Dimethicone, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Parfum.

Употреба: Нанесете навечер пред легнување, со нежни масажни движења на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се