FLEURANCE Регенеративен ноќен крем со матичен млеч, 50 мл

FLEURANCE Регенеративен ноќен крем со матичен млеч, 50 мл
930,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028337C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Fleurance Nature Ноќен регенеративен крем со матичен млеч

  • За сува кожа
  • Органска козметика
  • Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати

Овој ноќен регенеративен крем е комбинација од матичен млеч, состојка која има ревитализирачки својства и други активни состојки (масло од шипинка, екстракт од пупка од бука, масло од јојоба, шеа путер, алое вера) за потхранување и хидратација* на кожата, подобрување на густината и израмнување на брчките.

Докажана ефикасност: 87% од жените кои го тестираа производот пријавиле ефект против стареење и 91% помазна и поцврста кожа.

*Хидратација на горните слоеви на кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: комбинација од матичен млеч, и други активни состојки (масло од шипинка, екстракт од пупка од бука, масло од јојоба, шеа путер, алое вера).

  • 98% од вкупните состојки се од природно потекло
  • 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство
  • 76% од вкупните состојки се од органско производство

Не содржи: парабен, феноксиетанол, силикон, фталати.

Употреба: навечер нанесете нежно на целото лице и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се