GEROVITAL H3 Evolution Ноќен регенеративен лифтинг крем (30+), 50 мл

GEROVITAL H3 Evolution Ноќен регенеративен лифтинг крем (30+), 50 мл
707,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022742C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL H3 EVOLUTION 30+ Regenerating lifting cream

  • Регенеративен лифтинг крем за ноќна употреба
  • Дерматолошки тестирано

Се препорачува за нега на сува кожа.

Резултат: цврста, регенерирана кожа без брчки.

Дејство: придонесува за подмладување и ремоделирање на кожата преку намалување на брчките. Интензивниот ефект на лифтинг го овозможува формулацијата Sepilift и Gatuline Expression. Sepilift и нуди на кожата ефект на долготрајна хидратација и тонизирање.

Активни состојки: Superoxide Dismutase – заедно со витамините А и Е ги штитат колагенските влакна спречувајќи појава на брчки; GP4G - извор на чиста енергија - ги одржува процесите на регенерација и реструктурирање; липозомите со натриум хијалуронат се апсорбираат во кожата и ги пополнуваат брчките одвнатре.

Пакување: 50 мл           

Содржина

Состав: вода, сахароза полистеарат, хидрогениран полиизобутен, глицерин, маслиново масло, цетеарил глукозид, цетеарил алкохол, екстракт од Acmella Oleracea, пропанедиол, лецитин, Chondrus Crispus, карбомер, натриум хијалуронат, екстракт од Artemia, диметикон, шеа путер, глицерил стеарат, ксантан гума, пектин, хидролизиран растителен протеин, серин, аргинин, пролин, гликоза, дипалмитол хидроксипролин, натриум полиакрилат, хидрогенизиран полидецен, тридецет-6, масло од семе од Simmondsia Chinensis, масло од Persea Gratissima, екстракт од цвет од невен, масло од Olus, токоферол, сквален, токоферил ацетат, феноксиетанол, метилпарабен, етилпарабен, пропилпарабен, бутилпарабен, парфем, Cera Alba, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид, ретинил палмитат, масло од сончогледово семе, ВНТ, ВНА, супероксид дисмутаза, пентилен гликол, трометамин, каприлил гликол, етилхексил глицерин, бутилен гликол, калиум сорбат.

Употреба: се нанесува навечер по отстранување на шминката.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се