FREZYDERM Baby Масло за теменици, 50 мл

FREZYDERM Baby Масло за теменици, 50 мл
419,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030803C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Масло за омекнување на млечните корички (теменици) кај бебешката кожа.

  • Специјална нега со камилица, алфа-бисаболол и витамин Е
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени и бои

Масло за омекнување на бебешката кожа, што помага за отстранување на коричките (теменици) од кожата на темето кај бебињата.

Пакување: 50 мл

Состав: хидрогенизиран полиизобутен, каприлик/каприк триглицериди, екстракт од камилица, бисаболол, каприлил гликол, токоферил ацетат, парфем, фенилпропанол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, амил цинамал, кумарин, цитронелол, г-лимонен, цинамил алкохол, гераниол, бензил салицилат, исоефгенол, линалол, алфа-изометил јонон, бензил бензоат.

Употреба: За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се