PROVEN Pregnancy Plus, 60 капсули

PROVEN probiotics lactobacillus&bifidus for pregnancy plus multivitamins, minerals & DHA ,  probiotik za trudnici, bremeni
PROVEN Pregnancy Plus, 60 капсули
963,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
035171C
favorite_border

Опис на производот

Лактобацилус и Бифидус плус мултивитамини, минерали и ДХА за бремени жени. 

Целосна нутритивна подршка за време на бременост.

  • Обезбедува 10 милијарди Lab4b корисни бактерии
  • Фолната киселина придонесува за зголемување на нивото на фолати кај мајката и за нормален раст на ткивата на мајката за време на бременост
  • ДХА придонесува за нормален развој на мозокот и очите кај фетусот и доенчињата

Пакување: 30 капсули & 30 капсули, меки

Содржина

Состав: 1 капсула и 1 мека капсула содржи:                                                     

    ПДВ*
Бета каротен   2.4 мг  
- Еквивалент на Витамин А   400 мкг RЕ 50%
Витамин Д3   10 мкг 200%
Витамин Е   10 мг TЕ 83%
Витамин К1   75 мкг 100%
Витамин Ц  160 мг 200%
Тиамин (Витамин Б1)    2.2 мг 200%
Рибофлавин (Витамин Б2)  2.8 мг 200%
Ниацин (Витамин Б3)    18 мг NE 113%
Витамин Б6     2.8 мг 200%
Фолна киселина    500 мкг 250%
Витамин Б12    10 мкг 400%
Биотин   100 мкг 200%
Пантотенска киселина 12 мг  200%
Калциум   120 мг    15%
Магнезиум         56.25 мг    15%
Железо  14 мг 100%
Цинк 10 мг 100%
Бакар      1 мг 100%
Манган    2 мг 100%
Селен    55 мкг 100%
Хром     40 мкг 100%
Молибден        50 мкг 100%
Јод     150 мкг 100%

Lab4b    

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

Lactobacillus paracasei (CUL08)     

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)  

Lactobacillus salivarius (CUL61)  

10 милијарди /
Алфа липoична киселина    10 мг /
Масло од туна      625 мг /
- ДХА            200 мг /
- ЕПА     45 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: Calcium Carbonate, Ascorbic Acid (Vitamin C), Vegetable Capsule Shell (Hydroxypropyl Methylcellulose), Magnesium Oxide, Microorganisms (Lactobacillus salivarius CUL61, Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34, Bifidobacterium bifidum CUL20, Lactobacillus paracasei CUL08), Ferrous Fumarate, Zinc Citrate, Nicotinamide, Manganese Gluconate, Maltodextrin, Calcium Pantothenate, Dicalcium Phosphate, Alpha Lipoic Acid, Anti-caking Agents (Silicon Dioxide, Magnesium Stearate), Microcrystalline Cellulose, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Copper Citrate, Modified Corn Starch, Corn Dextrin, Quatrefolic® (5-Methyltetrahydrofolic Acid, Glucosamine Salt), Sucrose, Chromium Picolinate, Corn Oil, Potassium lodide, Sodium Molybdate, L Selenomethionine, Biotin, Phylloquinone (Vitamin K1), Antioxidants (Sodium Ascorbate, DL-Alpha Tocopherol), Cyanocobalamin (Vitamin B12), Cholecalciferol (Vitamin D3).

Состојки на капсула, мека: масло од туна (рибино масло)**, обвивка на капсулата (говетски желатин, глицерол, бои (бакарен хлорофил, титаниум диоксид, железен оксид), Витамин Е (Д-алфа токоферол ацетат), маслиново масло, бета каротен (Dunaliella salina), антиоксидант (природни мешани токофероли).

  • Без продукти на млеко
  • Без глутен

Употреба:

Препорачано дневно внесување: бремените жени и доилките како додаток на исхрана треба да земат по 1 капсула и 1 мека капсула на ден, заедно со храна.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Пред употреба на било кој додаток на исхрана бремените жени и жените што планираат да забременат треба да се консултираат со својот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се