GALENIKA Флонивин кидс имуно, 10 кесички

GALENIKA Флонивин кидс имуно, 10 кесички
339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053403C
favorite_border

Опис на производот

Flonivin Kids Immuno, прашок за перорална употреба е граничен производ со 15 милијарди корисни микроорганизми (Saccharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus и Bifidobacterium lactis), инулин, витамин Д3 и цинк, наменети за имунитет и дигестивна микрофлора кај деца над 1 година.

Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем кај децата и нормален раст и развој на коските кај децата. Цинкот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и ги штити клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 10 кесички

Содржина

Состав:

  1 кесичка %НРВ1/%НРВ2 100 г
Saccharomyces boulardi 5 х 10-9 CFU* - 2,2 х 10-9 CFU*

Лиофизирана култура на корисни бактерии (HOWARU® Protect Kids), од што:

Lactobacillus acidophilus NCFM®

Bifidobacterium lactis Bi-07®

 

 

 

 

5 х 10-9 CFU*

5 х 10-9 CFU*

 

 

 

 

-

-

 

 

2,2 х 10-9 CFU*

2,2 х 10-9 CFU*

Инулин 500 мг - 22,2 г
Цинк (цинк-оксид) 5 мг 125/50 2,2 г
Витамин Д3 (холекалциферол) 5 мкг 50/100 2,2 мг

НРВ1 - нутритивна референтна вредност за деца на возраст до 3 години

НРВ2 - нутритивна референтна вредност за деца постари од 3 години

*CFU - број на бактерии кои формираат колонија

HOWARU® е регистрирана трговска марка на компанијата "International Flavors and Fragrance" или нејзините подружници.

Употреба:

  • Деца постари од 1 година: еднаш дневно содржината од кесичката се раствара во чаша студена вода или се меша со оброк и му се дава на детето да го испие/изеде.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се