EASYVIT Easyfishoil Мултивит таблети со рибино масло и холин, 30 таблети за џвакање

easy fish oil multi easivit choline omega 3 vitamin vitamini ribino maslo holin
EASYVIT Easyfishoil Мултивит таблети со рибино масло и холин, 30 таблети за џвакање
713,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053177C
favorite_border

Опис на производот

EASYFISHOIL Multi е производ на база на рибино масло (со омега 3 масни киселини - ЕПА и ДХА) во комбинација со холин и мултивитамини, наменет за поддршка на здравјето и имунитетот, кај деца на возраст од 3-10 години.

  • Омега 3 се есенцијални масни киселини, кои организмот не ги создава и затоа е неопходно да се внесуваат со исхраната. Придонесуваат за одржување на здравјето на мозокот, срцето и одржување на нормален вид
  • Холинот придонесува за одржување на нормални когнитивни способности
  • Витаминскиот комплекс во состав на производот EASYFISHOIL Multi е внимателно формулирана комбинација на сите витамини потребни за здрав раст и развој на децата

EASYFISHOIL Multi е произведен со помош на посебна патентирана технологија на комбинирање на омега 3 масни киселини со вода и липосолубилни витамини, што резултира со маскирање на вкусот на рибиното масло.

EASYFISHOIL Multi е достапен во форма на таблети за џвакање кои имаат пријатен вкус на јагода, лимон и портокал.

  • EASYVIT Продyктите се произведени според револуционерната технологија ConCordix.

ConCordix е технологија развиена за да го одрази начинот на кој природно ги внесуваме нашите хранливи материи почнувајќи од џвакањето. ConCordix Smart Chews ja отсликува структурата на храната со фиксирање на милијарди ситни капки во желатинската матрица, зголемувајќи ја површината на контактот што ја подобрува апсорпцијата на активните состојки во телото. Технологијата ConCordix е развиена преку многубројните истражувања и развојни студии од страна на Норвешкиот универзитет за наука и технологија. Тоа е патентиран метод кој комбинира масни киселини со вода, витамини и минерали растворливи во масти во форма на емулзија.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

    *ПДВ%
Концентрирано рибино масло 500.8 мг /

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

315.50 мг

105.17 мг

157.75 мг

 

 

/

 

Холин 20 мг /
Витамин Ц 15 мг 19%
Витамин Е 6 α TE мг 50%
Витамин Б3 (ниацин) 3 мг NE 19%
Витамин Б6 0.8 мг 57%
Витамин А 400 RE мкг 50%
Витамин Д3 5 мкг (200 ИЕ) 100%
Витамин Б9 (фолна киселина) 150 мкг 75%
Витамин Б12 1.5 мкг 60%
Биотин (витамин Б7) 30 мкг 60%

*препорачано дневно внесување

Состојки: Концентрирано рибино масло, засладувач: ксилитол, пречистена вода, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, холин битартарат, регулатор на киселина: натриум цитрат, Л-аскорбинска киселина, арома: природна арома на јагода, Д-алфа токоферол, арома: природна арома на портокал, арома: природна арома на лимон, никотинамид, боја: екстракт од пиперка, засладувач: стевиол гликозиди, пиридоксин хидрохлорид, ретинил палмитат, холекациферол, птероилмоноглутаминска киселина, цијанокобаламин, Д-биотин.

Употреба:

  • За деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден, по оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се