GENGIGEL 0,01% Спреј, 20 мл

GENGIGEL 0,01% Спреј, 20 мл
576,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051459C
favorite_border

Опис на производот

Gengigel во облик на спреј особено е погоден за примена надвор од домот. Иновативниот распрскувач овозможува едноставно нанесување и обезбедува рамномерна распределба на течноста по непцата.

Gengigel спрејот претставува брза и ефикасна помош кај:

  • воспалени и отечени непца, непца кои крварат

  • продлабочени џебови во непцата

  • оштетување на непцата заради вадење  или чистење на забите или хируршки зафати

  • иритирани ткива во устата заради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези

Gengigel во облик на спреј особено е погоден за примена кај тешко достапни места или болни делови во усната шуплина.

Пакување: 20 мл

Содржина

Состав: хијалуронска киселина (0,01%), ксилитол, алкохол, помошни супстанции.

Употреба: нанесете 1-2 пати на заболеното подрачје.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се