FREZYDERM SensiTeeth Гел против болка и афти во устата, 25 мл

FREZYDERM SensiTeeth kids aphthae gel protiv bolka i afti vo ustata
FREZYDERM SensiTeeth Гел против болка и афти во устата, 25 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031787C
favorite_border

Опис на производот

Aphthae SensiTeeth Kids

  • Едноставно и безбедно
  • Минимизирање на алергиските реакции
  • Не содржи супстанции со својства на лек
  • Не содржи парабени, парфем и вештачки бои
  • Специјално формулирано за деца
  • Содржи природни состојки
  • Погодно за хомеопати
  • Погодно во случаи на цилијакија
  • Брзо олеснување на болка и нелагодност на слузокожата на устата предизвикани од ранички (афти) и улцерации
  • Формира заштитна филм обвивка која ја намалува болката, ја ограничува локалната инфекција и го забрзува процесот за заздравување

Пакување: 25 мл

Содржина

Употреба: нанесете со чист прст на зафатената област: јазикот, непцето, образите, гингивите, меките делови на устата.

Држете ја устата отворена и не голтајте околу 1 минута додека да се формира заштитната филм обвивка.

По потреба повторете ја постапката 3 - 4 пати во тек на денот. Да се чува на температура од 15 до 25°С.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се