GENGIGEL Раствор, 150 мл

GENGIGEL Раствор, 150 мл
742,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008881C
favorite_border

Опис на производот

Gengigel во облик на раствор за испирање на усната шуплина погоден е за зачувување на здравјето на усната шуплина, затоа се препорачува да се употребува како дел од секојдневната хигиена на усната шуплина. Ефикасна, практична и безбедна вода за уста која делува рамномерно на целата површина на усната слузница.

Gengigel во облик на раствор е прва помош кај:

  • воспалени и отечени непца, непца кои крварат

  • продлабочени џебови во непцата

  • оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати

  • иритирани ткива во устата заради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Употреба: испирајте 1-2 минути, повеќе пати на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се