GULLON Sharkies Бисквити со какао без глутен, 250 г

GULLON Sharkies Бисквити со какао без глутен, 250 г
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037292C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Погодно за лица интолерантни на глутен
  • Без лактоза
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Не содржат јаткасти плодови и јајца
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: пченкарен скроб, шеќер, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 15%, пченкарно брашно, компиров скроб, оризов скроб, оризово брашно, какао во прав, гликозен и фруктозен пченкарен сируп, оризово брашно, оризови трици, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, емулгатор: соја лецитин, арома на ванила.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се