HOLLE Органска каша со житарки, козјо млеко, боровинки и банана (6+ месеци), 250 г

Holle Organic Goat's Milk Porridge Blueberry & Banana, 200 g Organska kasa od zitarki od kozjo mleko, borovinki i banana
HOLLE Органска каша со житарки, козјо млеко, боровинки и банана (6+ месеци), 250 г
258,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056634C
favorite_border

Опис на производот

Holle Organic Goat's Milk Porridge Blueberry & Banana Органска каша со житарки во козјо млеко.

  • Од 6 месеци
  • Со боровинки и банана 
  • Не содржи глутен
  • Без палмино масло
  • Без додадени шеќери
  • Благо по вкус
  • Содржи природни шеќери

Нето-тежина: 200 г.

Содржина

Состојки: 57% оризово брашно*, 32% полномасно козјо млеко во прав*, 8% банана во прав*, 2% боровинки во прав*, калциум карбонат, тиамин (витамин Б1), витамин А, витамин Д.
*од органско производство 

Органско козјо млеко од избрани фарми во Шварцвалд и Зауерланд.

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 1760 kJ/410 kcal, масти 10.1 г од кои заситени 5.9 г, јаглехидрати 67.9 г од кои 17.0 г шеќери, влакна 2.0 г, протеини 13 г, сол  0.24 г, витамин А 640 мкг, витамин Д 6.1 мкг, тиамин 1.1 мг, калциум 510 мг, натриум 0.09 г. 

Нутритивен состав по порција: eнергетска вредност 581 kJ/138 kcal, масти 3.3 г од кои заситени 1.9 г, јаглехидрати 22.3 г од кои 5.6 г шеќери, влакна 0.7 г, протеини 4.3 г, сол  0.08 г, витамин А 211 мкг, витамин Д 2.0 мкг, тиамин 0.36 мг, калциум 168 мг, натриум 0.03 г.

*1 пакување содржи околу 6 оброци.

Начин на подготовка:

  1. Загрејте 200 мл вода на температура од 40°C
  2. Додадете 3 лажици (вкупно 33 г) од млечната каша во прав
  3. Добро промешајте, оставете кратко да набабри кашата. Секогаш проверувајте ја температурата пред да му ја дадете кашата на Вашето бебе (37°C).

Напомена: Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не ја загревајте храната во микро печка (ризик од изгореници). Внимавајте на балансирана исхрана, здрав начин на живот и хигиената на забите на вашето бебе. 

Да се чува на суво и ладно место. Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 4 недели. 
Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се