HOLLE Органска каша - јаболко и праска (5 месеци), 190 г

HOLLE apple & peach, 5 months organska kasa so jabolko i praska
HOLLE Органска каша - јаболко и праска (5 месеци), 190 г
80,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034194C
favorite_border

Опис на производот

  • Јаболко и праска
  • Од 5 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко и праска
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: јаболка* 43%, вода, праска* 21%, концентрат од сок од јаболко** 6%, гриз од ориз*

  • **од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се